Дидактичні матеріали

Конспект до уроку інформатики
Тема 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Повторення навчального матеріалу за 2 клас.
Тип уроку: урок осмислення знань, формування на їх основі необхідних умінь і навичок
Мета:
Навчальна: оновити знання про основні положення з техніки безпеки під час роботи з комп’ютером та правила поведінки у комп’ютерному класі. Формувати навички роботи на комп’ютері, інформаційну, самоосвітню, здоров’язберігаючу, комунікативну компетентності.
Тип уроку: оновлення знань  
Повторити складові частини комп’ютера та їх призначення. Закріпити вміння включати комп’ютер, запускати програми та закінчувати сеанс роботи.
Виховна: виховувати інтерес до інформатики.
Основні завдання психосоціального розвитку:
Розвивати логічне мислення, зосередженість, увагу та спостережливість, вміння виділяти головне та систематизувати отриману інформацію.  Формувати здоров’язберігаючу та інформаційну компетентність.
Передбачувані результати:
Знати: правила поведінки і техніки безпеки при роботі з комп’ютером;
порядок підготовки комп’ютера до роботи; складові частини комп’ютера та їх призначення.
Вміти: розпочинати і закінчувати роботу за комп’ютером; запускати програми та закінчувати сеанс роботи.
Цінувати: здоров’я, працелюбність,  інформаційну культуру, толерантне ставлення до товаришів,  знання, час.
Організація навчальної діяльності:
1.Загальні методи навчання: демонстративний, діалогічний, евристичний, програмовий, інтерактивні.
2. Методи викладання: стимулюючий, спонукальний, пояснювальний.
3.Методи виявлення знань учнів: усний, програмований.
4. Форми організації навчального процесу:  фронтальна,  індивідуальна.
5. Методи роботи учнів: виконавський, пошуковий, творчий, інтерактивні.
6. Етапи виявлення знань: усне, фронтальне, індивідуальне, самовиявлення.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
Структура уроку  (40хв)
І. Етап орієнтації. (1хв)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(2хв)
ІІІ. Усвідомлення знань, формування на їх основі необхідних умінь і навичок. (8хв)
ІV. Фізкультхвилинка. (1хв)
V. Робота за комп’ютером. (8хв)
VІ. Релаксація (1хв)
VІІ. Продовження роботи на комп’ютері.(7хв)
VІІІ. Закріплення знань.(8хв)
ІХ. Підсумок уроку. (2хв)
Х. Рефлексія (2хв)
Хід уроку
І Етап орієнтації
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо
Урок  інформатики починаймо.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Любі друзі! Ви – третьокласники! Радо вітаю вас  в комп'ютерному класі на уроці  інформатики. Вивчаючи інформатику в минулому році, ми з вами  піднялися по сходинках знань на перший поверх Інформаційного Палацу чарівної країни Інформатика. В цьому році продовжимо свою мандрівку  по палацу Інформатики і будемо підніматися по нових сходинках на наступний поверх знань. В третьому класі ми поглибимо свої знання з інформатики, познайомимося з інформаційною системою Windows, продовжимо роботу у текстовому і графічному редакторі, дізнаємося, що таке презентація та навчимося створювати презентацію за допомогою комп’ютера, будемо удосконалювати навички роботи на комп’ютері та багато іншого та цікавого ми дізнаємося, відкриваючи палати Інформаційного Палацу
Щоб продовжити мандрівку сходинками, ми повинні пригадати правила техніки безпеки і поведінки при роботі з комп’ютером.
ІІІ. Усвідомлення знань, формування на їх основі необхідних умінь і навичок.
– Давайте пригадаємо, як слід себе поводити в комп’ютерному кабінеті.
(З допомогою вчителя діти пригадують правила техніки безпеки і поведінки при роботі з комп’ютером.)
Гра «Незакінчені речення»
1. Не приносити з собою …(зайві речі, а також їжу, напої, жува   льну гумку.)
2. Не розпочинати роботу за комп 'ютером ….(без дозволу вчителя.)
3. Не торкатися … (проводів, роз'ємів, тумблерів, розеток, кнопок і клавіш, з якими тебе не знайомив учитель.)
4. Не вставляти в комп'ютер…( сторонні речі.)
5. Не бігати, не …(бавитися, не кричати.)
6. Не працювати ….( вологими руками.)
7. Сидіти на відстані …(не менше 50см від екрана монітора.)
8. Працювати на комп’ютері …(не більше 15хв.)
10. Проводити хвилинки…( відпочинку.)
– З яких складових частин складається комп’ютер? Щоб пригадати, давайте пограємо в гру «Впізнай за описом».
(Учитель читає описи, а учні впізнають комп’ютерні пристрої.)
  • На моєму екрані ти можеш бачити все, що тобі потрібно… Зазвичай…Коли ти знаєш, як мене про це попросити. (Монітор).
  • По столу мене катають, як машинку або м’ячик. З моєю допомогою ти зможеш відчиняти, немов ключем, те що тобі потрібно, на моніторі. Моя головна кнопка ліва. А ще я вмію грати і малювати! (Комп’ютерна миша)
  • Усі програми живуть у мене всередині. Це я їм допомагаю працювати. Я є серцем комп’ютера. (Системний блок).
  • Я, як і мишка, вмію відкривати програми. Але вона робить набагато спритніше. Але ось писати слова і цифри мишка не вміє. Тому я обов’язково стану тобі в нагоді, коли ти будеш працювати на комп’ютері.( Клавіатура)
– Ось ми пригадали правила роботи на комп’ютері, всі його складові, давайте відпочинемо і розпочнемо роботу на комп’ютері.
ІV. Фізкультхвилинка
Руки в сторону, в кулачок.
Розгинай – і на бочок.
По колінах вдарим нижче, нижче, нижче.
Руки вгору піднімемо вище, вище, вище.
V. Робота за комп’ютером.
– Пригадайте ще раз правила роботи на комп’ютері. Обов’язково дотримуйтесь їх.
«Мозкова атака»
– Як підготувати комп'ютер до роботи?
– Яка послідовність завантаження комп’ютера?
– Ввімкніть комп’ютер.
– Сьогодні ми працюватимемо з цікавими інтерактивними вправами, що допоможуть вам краще засвоїти правила роботи за комп’ютером.
VІ. Релаксація
• Заплющити очі, сильно напружуючи очні м’язи на рахунок 1– 4, потім розплющити їх, розслабивши м’язи очей, дивлячись вдалину на рахунок 1– 6. Повторити 4–5 разів.
• Дивитися на перенісся, затримуючи погляд на рахунок 1–4. Поглянути вдаль на рахунок 1– 6. Повторити 4  –5 разів.
• Не повертаючи голови, подивитися праворуч і зафіксувати погляд на рахунок 1– 4, потім подивитись прямо на рахунок 1– 6. Аналогічно виконуються вправи з фіксацією погляду ліворуч, угору, вниз на рахунок 1– 6. Повторити 3 – 4 рази.
VІІ. Продовження роботи на комп’ютері.
  • Продовжуємо роботу за програмою Цифертон.
– На моніторі ви бачите різнокольорові кнопки, які комп’ютер буде натискати в певній послідовності. Ваша задача запам’ятати цю послідовність і повторити її. Якщо ви виконаєте це завдання, то кожна наступна послідовність буде довшою за попередню.

VІІІ. Закріплення знань.
Робота в зошиті.
Х. Підсумок уроку
Гра «Незакінчені речення»
Правил безпеки дотримуйся, друже, тоді із комп’ютером… (будеш у дружбі!)
Гра «Інтерв’ю»
– Як ви розумієте цей вислів?
Х. Рефлексія
– Продовжіть речення…
Я на уроці:
–  дізнався…
– навчився…
– зрозумів…
– мені сподобалось…
– я не вмів, а тепер умію…
– я на наступному уроці хочу…


Інтерактивні вправи:
1. Як правильно сидіти за комп'ютером
2. Правила поведінки в кабінеті

Словесне оцінювання


Немає коментарів:

Дописати коментар